М'ясо морської черепахи вважається делікатесом. Але його вживання періодично закінчується смертю людей.

Вісім дітей і один дорослий померли після вживання м'яса морської черепахи на острові Пемба, який входить до архіпелагу Занзібар у Танзанії. Про це повідомило агентство Associated Press у неділю, 10 березня.

Вказано, що ще 78 людей госпіталізовано з отруєнням. А доросла, яка померла у п'ятницю, була матір'ю одного із загиблих раніше дітей. Всі вони їли черепаше м'ясо у вівторок.

Влада Занзібара направила на острів фахівців, які, в тому числі, попереджатимуть людей про небезпеку вживання такого м'яса. Морські черепахи є рідкісним видом, їхній захист регулюється міжнародними угодами.

Незважаючи на це у низці регіонів світу, як і в Танзанії, м'ясо морської черепахи вважається делікатесом. Його вживання періодично закінчується смертю людей. Причиною стає рідкісний різновид харчового отруєння хелонітоксизм (хелонітоксикація). Антидоту немає, а при отруєнні можлива лише підтримуюча терапія.

У листопаді 2021 року семеро людей, включаючи трирічну дитину, померли на острові Пемба, поївши м'ясо черепахи. Ще троє потрапили до лікарні.