Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відповів на петицію, яка набрала необхідних 25 тисяч голосів щодо позбавлення нардепа Юрія Бойка звання Героя України. Під час засідання Уряду він доручив розробити санкції для РНБО проти нардепа, передає УНН.

Повідомляється, що Міжвідомча робоча група — серед якої представники Уряду, НАЗК, СБУ, НАБУ, ГПУ та інших органів — дійшла висновку, що через колізію чинного законодавства деяких діячів станом на сьогодні неможливо позбавити вищих державних нагород.

“Тому ще в грудні я доручив Мін’юсту і Першій віцепрем’єрці напрацювати зміни до законодавства. Це доручення виконано, і сьогодні Уряд схвалив відповідний проєкт закону. Він передбачає, що накладення санкцій на особу дає підстави для позбавлення її державних нагород”, – заявив він.

Шмигаль додав, що Уряд також дав робочій групі доручення повторно розглянути питання щодо позбавлення Юрія Бойка звання Герой України та винести пропозиції на розгляд РНБО одночасно з набранням чинності вже згаданого законопроєкту.

Нагадаємо

12 грудня Президент Володимир Зеленський відповів на петицію із проханням позбавити голову забороненої партії "Опозиційна платформа – За життя" Юрія Бойка звання Герой України.

У відповіді на петицію Зеленський зазначив, що звернувся до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням вивчити порушене у петиції питання, проаналізувати наявність обґрунтованих підстав для застосування персональних обмежувальних заходів щодо Юрія Бойка та поінформувати про результати.