Головною темою переговорів став майбутній Саміт миру у Швейцарії, а також продовольча безпека.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонні розмови з президентом Мозамбіку Філіпе Ньюзі, канцлером Австрії Карлом Негаммером і прем'єр-міністром Албанії Еді Рамою. Про це український лідер повідомив у Telegram в середу, 22 травня.

"Провів продуктивну телефонну розмову з президентом Мозамбіку Філіпе Ньюзі. Відзначили нещодавнє відкриття посольства України в Мапуту. Переконаний, це сприятиме розвитку відносин між нашими державами", – написав Зеленський.

Вын нагадав, що Україна експортує зерно в Мозамбік, але готова ділитися і своїм багатим досвідом в агропромисловості.

"Мозамбік також може бути важливою логістичною ланкою в постачанні українського продовольства до інших країн Африки", – заявив президент.

Крім того, за словами Зеленського, питання продовольчої безпеки буде одним з основних на нашому Саміті миру у Швейцарії 15-16 червня, тому для України важлива участь Мозамбіку.

У свою чергу канцлер Австрії Карл Негаммер підтвердив Зеленському свою участь у Саміті миру і пообіцяв посприяти залученню інших країн.

"Ми також цінуємо внесок Австрії в гуманітарне розмінування українських територій і розраховуємо на розширення цієї співпраці. Обговорили участь австрійського бізнесу у відновленні України та скоординували майбутні спільні заходи", – зазначив президент.

Також на Саміті миру буде присутня Албанія. Це підтвердив прем'єр-міністр Еді Рама, заявив Зеленський.

"Розповів про ситуацію на полі бою, зокрема про оборону Харківщини. Обговорили подальшу оборонну співпрацю", – додав президент.