Ситуація в енергетичній системі цієї зими принципово відрізняється від попереднього зимового сезону, наголосив президент у вечірньому відеозверненні.

Цієї зими в Україні ринципово інша, ніж рік тому, енергетична ситуація, систему збережено. Про це сьогодні, 31 січня, президент України Володимир Зеленський сказав у вечірньому відеозверненні до народу.

Але розпочав свої звернення Зеленський з повідомлення про обмін полонених.

"Повернули наших людей. Ще 207. Загалом понад 3 тисячі. Хлопці, які воювали і в Маріуполі, і на інших напрямках на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі. Різні звання у хлопців, різний досвід. Усі однаково важливі для України. І так само звільнимо всіх наших людей. І це обов’язок. Ми шукаємо кожного й кожну - військових і цивільних. Перевіряємо всі можливості. І наша команда щодо цього працює без будь-яких перерв", - сказав президент.

Друге, на чому акцентував Зеленський, підготовка до засідання Європейської ради на рівні лідерів.

"І третє, на що обов’язково треба звертати увагу. Всім. Щоночі, щодня - чергові російські терористичні атаки. Ракети та дрони. Значну частину ми збиваємо. Поки що є й багато влучань. Але вже 31 січня. Принципово інша, ніж минулої зими, енергетична ситуація. Систему збережено. Забезпечуємо українців енергією. Забезпечуємо та постійно посилюємо захист енергетичних об’єктів. Зміцнюємо наш повітряний щит. Ще треба багато пройти цієї зими, і російські терористичні атаки ще будуть, і росіяни будуть намагатися зламати наш захист. Усвідомлюємо загрозу. І дякуємо кожному, хто захищає державу", - додав президент.