Президент України завпенив, що ми крок за кроком "очистимо Чорне море від російських терористичних об’єктів".

Вечірнє відеозвернення до народу України в середу, 14 лютого, президент Володимир Зеленський розпочав з подяки ЗСУ і РУР за блискучу операцію в Чорному морі - знищення російського ВДК Цезар Куніков.

"Перше. Дякую Збройним Силам України, дякую воїнам ГУР  - групі 13 9-го департаменту. Сьогодні додалось іще безпеки в Чорному морі. І ще мотивації нашим людям. І це важливо. І ми крок за кроком очистимо Чорне море від російських терористичних об’єктів", - запевнив президент.

Крім того, Зеленський повідомив про нараду щодо одного з ключових питань цієї війни - наших українських можливостей протидіяти російським дронам.

"Були на нараді Сирський, Умєров, Сухаревський, Шмигаль, Камишін, Федоров, Єрмак, Коростельов, представники виробників, представники розвідок. Заслухав звіт щодо наявних розробок. Працюємо і над комплексами РЕБ, радіоелектронної боротьби, і над комплексами ЗРК. Вже близько половини наявних систем - саме українського виробництва, розробки наших людей", - уточнив президент.

Зеленський підкреслив: головне тепер - ефективне застосування цих систем на фронті.

Окремо зупинився президент на черговому розширенні міжнародних коаліцій, зокрема коаліції дронів.

"До Великої Британії, Латвії та Швеції приєдналися Нідерланди, Німеччина, Естонія. Фундамент коаліції – сильний, коаліція вже працює. І сьогодні, до речі, – нове засідання Рамштайну. Нарощування спільних виробництв і прискорення постачання головні, дрони та ППО - пріоритети цього Рамштайну", - розповів Зеленський.

Підбиваючи підсумки доби, президент нагадав про жорстокий обстріл росіянами Селидового Донецької області.

"Влучання - по житлових будинках, по звичайній цивільній забудові й по лікарні. Прицільний російський удар по місту. На момент цього удару в лікарні було майже 150 пацієнтів, три людини загинули - мама з маленьким сином і жінка, яка готувалася стати мамою. Мої співчуття рідним і близьким! Обов’язково російська держава отримає відповідь на цей удар.  Ми обов’язково маємо перемогти, обов’язково досягти українських цілей. Безпека здобувається лише силою та сильними", - підкреслив Зеленський.