Оскільки відповідний законопроєкт застряг у Сенаті, в адміністрації Байдена хочуть ввести заборону адміністративними методами.

У Білому домі розглядають можливість заборони імпорту збагаченого російського урану адміністративними методами, поки Конгрес не ухвалить відповідний закон.Про це у понеділок, 29 квітня, повідомило видання Bloomberg із посиланням на джерела.

Зазначається, що представники Ради національної безпеки Білого дому, Міністерства енергетики та інших органів провели відповідні переговори.

Наразі, жодних рішень не прийнято, повідомили співрозмовники журналістів, адже і адміністрація, і атомна промисловість все ще вважають за краще, аби заборону було закріплено на законодавчому рівні, тому що закон скасувати важче, ніж дії виконавчої влади.

Згідно з даними Департаменту енергетики США, Росія постачає майже чверть збагаченого урану, який використовується у США. Ці продажі приносять РФ приблизно 1 мільярд доларів на рік.

Білий дім вважає, що залежність від російських джерел урану "створює ризик для економіки США". Водночас, заміна російського урану може збільшити вартість цього палива на 20%.

Законодавці Палати представників ухвалили законопроект, який забороняє імпорт збагаченого російського урану з відтермінуванням до 2028 року, у грудні 2023 року.

Проте голосування в Сенаті було заблоковано сенатором-республіканцем від Техасу Тедом Крузом.

Коли минулого місяця міністра енергетики Дженніфер Гренхольм запитали про цю проблему, вона сказала, що виконавчі дії "можливі", але дії Конгресу є кращими.

"Ми стурбовані довготривалим характером цього", - сказала вона.

Нагадаємо, у березні цього року Гренхольм закликала Конгрес нарешті ухвалити заборону. За її словами, це дозволить спрямувати заощаджені кошти на підтримку розробки американського палива для ядерних реакторів.