Система здатна вражати повітряні цілі, як-от дрони, вертольоти і літаки, за допомогою ракет з лазерним наведенням як вдень, так і вночі.

Австралія передасть Україні велику партію переносних зенітних ракетних комплексів RBS 70 NG в рамках військової допомоги. Про це у п'ятницю, 10 травня, повідомляє видання Defence Industry Europe.

Вказується, що ЗРК - шведського виробництва. Комплекси здатні знищувати цілі на відстані до 9 км та висоті до 5 км.

Видання зазначає, що про постачання даного виду озброєння було оголошено під час візиту міністра оборони Австралії Річарда Марлеса до Львова.

"Подробиці про кількість пускових установок і боєприпасів RBS 70 NG, які буде поставлено, а також про те, чи буде надано додаткові предмети, як-от радари ППО Giraffe AMB від шведської компанії Saab, міністр оборони розголошувати не став", - сказано у повідомленні.

Система RBS 70 NG, розроблена шведською компанією Saab у 2011 році, являє собою модернізований варіант системи ППО RBS 70.

Вона здатна вражати повітряні цілі, як-от дрони, вертольоти і літаки, за допомогою ракет з лазерним наведенням як вдень, так і вночі.

RBS 70 NG має максимальну дальність дії від 8000 до 9000 метрів і може досягати висоти до 5000 метрів, маючи такі удосконалення, як поліпшена система наведення, інтеграція з тепловізійною камерою, автоматичне відстеження цілей і спрощене навчання операторів.