Найближчими днями мають бути ухвалені конкретні рішення щодо відправлення в Україну додаткових засобів ППО, зазначив глава дипломатії ЄС.

Країнам-членам ЄС потрібно дістати зенітні системи Patriot із ангарів, де вони стоять "про всяк випадок" і передати їх Україні. Про це сказав високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель на острові Капрі (Італія) в рамках зустрічі міністрів закордонних справ Великої сімки, повідомляє Інтерфакс-Україна у четвер, 18 квітня.

Так, у відповідь на питання, чи очікує він, що США поставлять системи Patriot українцям, Боррель сказав: "Вони є, але не тільки у США. Ми не можемо покладатися лише на Сполучені Штати. Ми повинні взяти на себе відповідальність і припинити говорити: "О, так, Сполучені Штати зроблять це". Ми повинні зробити. Ми маємо Patriot, маємо системи протиракетної оборони. Ми повинні взяти їх із наших ангарів, де вони стоять "про всяк випадок", і відправити в Україну, де вирує війна. Я впевнений, що ми це зробимо, але це потрібно зробити швидко".

Боррель вважає, що країни G7 та Європа "мають ухвалювати швидші рішення, щоб більше підтримувати Україну".

"Ми не можемо дозволити собі перемогу Путіна в Україні. Українці воюють, але їм потрібна зброя. Їм потрібна зброя, і ми повинні надати її набагато швидше", – зазначив він.

Глава дипломатії ЄС саме з таким закликом звернувся до міністрів оборони блоку.

"Найближчими днями мають бути ухвалені конкретні рішення щодо відправлення в Україну додаткових засобів ППО. Інакше електроенергетична система України буде зруйнована. І жодна країна не може воювати, не маючи електрики – вдома, на заводах, на лінії фронту, скрізь", – наголосив Боррель.

У свою чергу прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте вчора на саміті ЄС у Брюсселі запропонував викупити системи Patriot у країн, які їх мають, але не хочуть самостійно надавати Україні, повідомляє The Guardian.

"Ми знаємо, що багато країн мають великі запаси систем Patriot, можливо, не бажаючи постачати їх напряму. Ми можемо купити їх у них, ми можемо доставити їх в Україну, у нас є гроші. Це має вирішальне значення", – сказав Рютте.