Очільник МЗС та голова дипломатії ЄС обговорили посилення української ППО. Також повідомляється, що Київ зараз зосередився на отриманні семи із ста вільних систем Patriot.

Україна знає, де знаходяться вільні системи ППО Patriot і працює на всіх рівнях задля закриття власного неба. Про це у середу, 10 квітня, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками телефонної розмови з Високим представником ЄС Жозепом Боррелем.

Як повідомили у МЗС, дипломати обговорили кроки, які були зроблені на виконання доручення президента України Володимира Зеленського з пошуку додаткових систем ППО Patriot для України.

"Дипломатія Патріотів у повному розпалі", - зазначив Кулеба.

У свою чергу Боррель поінформував Кулебу стосовно кроків, зроблених ЄС.

"Я знову обговорював сьогодні з міністром закордонних справ Кулебою зусилля ЄС щодо прискорення військової підтримки України, зокрема систем ППО та боєприпасів. Я звертаюся до держав-членів ЄС, щоб спонукати їх визначити доступне обладнання, яке потрібне Україні", - написав він.

Також вони обговорили постачання артилерійських боєприпасів та іншої військової допомоги Україні.

Тим часом, The Washington Post із посиланням на слова Кулеби пише, що України знайшло сто вільних систем протиповітряної оборони Patriot по світу. Зокрема він повідомив, що деякі сусідні країни мають більше однієї системи, яка нині охороняє порт чи аеродром.

Однак зараз Україна зосереджується тільки на семи, але якомога швидше.

Перші сім систем ППО, за словами міністра, зможуть охопити оборону найбільших міст України.

Оскільки американський пакет у розмірі 60 мільярдів доларів застопорився, Кулеба сказав, що Київ визначив ще чотири країни в Європі та Азії, які мають Patriot, які можуть бути негайно передані Україні.