Імпорт електроенергії здійснюється впродовж всієї доби зі Словаччини, Румунії та Молдови, зазначили у Укренерго.

За минулу добу Україна збільшила імпорт електроенергії з країн Європи у понад два рази. Про це повідомило Укренерго у п’ятницю, 22 грудня.

"Імпорт електроенергії здійснюється впродовж всієї доби зі Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 14 011 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 771 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт", – йдеться у повідомленні.

Також вчора до енергосистеми підключили два блоки ТЕС. Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення всіх споживачів.

Разом з тим через негоду в Україні знеструмлено 397 населених пунктів в Донецькій, Закарпатській, Львівській, Волинській та Харківській областях. Найскладніша ситуація – на Закарпатті, там шквальний вітер та мокрий сніг залишили без світла 271 населений пункт.

А у Харківській області 190 споживачів потерпають без світла через крадіжку проводу з пошкоджених негодою опор.

Через технічні пошкодження є знеструмлені споживачі у Запорізькій та Чернігівській області.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 415 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях.

Аварійно-відновлювальні роботи там проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.