Енергетика потрапила під приціл у війні, яку розв'язала РФ і це починає відчувати світ, зазначає Bloomberg.

Війна в Україні переходить у нову фазу й ставить енергетику під приціл: і Росія, і Україна нині націлюються на енергетичні активи, щоб завдати удару по економіці противника. Світ вже відчуває її наслідки, повідомляє Bloomberg.

Міжнародне енергетичне агентство раніше заявило, що атаки українських дронів на російські нафтопереробні заводи можуть підірвати торгівлю нафтопродуктами, зокрема дизельним паливом

Крім того, після того, як цього тижня Росія завдала удару по газовій та енергетичній інфраструктурі України європейські ціни на газ підскочили на 10%.

ЗМІ зазначає, що Україна націлилася на нафтопереробні заводи РФ загальною потужністю близько 3,4 мільйона барелів на день. Однак на деяких із постраждалих об'єктів можуть бути розгорнуті запасні або недостатньо використовувані процесори. Дрони досягли цілей на відстані 1200 кілометрів.

Аналітики вважають, що під загрозою опиняться 19 російських нафтопереробних заводів загальною потужністю 3,8 мільйона барелів на день - або більше половини потужності РФ. Якщо дальність збільшиться до 1500 кілометрів, під загрозою опиняться ще 600 000 барелів