Коли План для Ukraine Facility буде затверджено у ЄС, Київ отримає наступний платіж обсягом 1,89 млрд євро.


Україна може отримати транш від Єврокомісії на 1,89 млрд євро в червні. Для цього потрібне остаточне схвалення програми Ukraine Facility у Європейському Союзі. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки в середу, 24 квітня.

 

Сьогодні Україна отримала 1,5 млрд євро в рамках перехідного фінансування Ukraine Facility.

 

"Перехідне фінансування дозволяє нам отримати підтримку ще до остаточного запуску Ukraine Facility. В рамках програми Україна отримала вже 6 млрд євро у березні та квітні цього року. Коли План для Ukraine Facility буде затверджено у ЄС, ми отримаємо наступний платіж обсягом 1,89 млрд євро попереднього фінансування у червні", - повідомила перший віце-прем’єр - міністр економіки Юлія Свириденко.

 

Надалі фінансування за програмою здійснюватиметься щоквартально за виконання індикаторів плану для Ukraine Facility. За її словами, наступний транш вже в рамках програми очікується у вересні - на 4,11 млрд євро, а у листопаді - 4 млрд євро.

Нагадаємо, 1 лютого лідери ЄС на саміті у Брюсселі погодили програму підтримки України на 50 млрд євро під назвою Ukraine Facility. Вона розрахована на період 2024-2027 рр.