Чиновники через підконтрольні компанії фіктивно ремонтували деталі, "перетворюючи" списані запчастини в нові.

Чиновники державного оборонного підприємства систематично списували придатні до експлуатації авіазапчастини, а потім "перетворювали" їх у нові, привласнюючи мільйони бюджетних грошей. Про це повідомляє СБУ в четвер, 25 лютого.

"Чиновники діяли через підконтрольні комерційні структури. Підрядники фіктивно ремонтували деталі, а списані запчастини через зміну автентичних серійних номерів "перетворювали" в нові. Керівництво заводу в повному обсязі сплачувало "ремонт", а також за рахунок держпідприємства закуповувало списані запчастини як нові за завищеними цінами. Отримані кошти привласнювали організатори і виконавці", - сказано в повідомленні.

При цьому для прикриття угод підробляли документацію про списання, закупівлю і нібито ремонт авіадеталей. За даними спецслужби, чиновники перерахували за неякісну продукцію понад 100 мільйонів гривень державних коштів.

Правоохоронці провели обшуки в приміщеннях заводу, офісах підконтрольних фірм, а також за місцем проживання фігурантів. Була вилучена фінансова документація, що підтверджує протиправну діяльність, і велика сума готівки в валюті.

Наразі встановлюються збитки, завдані держбюджету, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх причетних.

 

 

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...