Головними темами цьогорічної конференції є війни в Ізраїлі та Україні, світова безпекова криза, збройні конфлікт.

Президент Володимир Зеленський 17 лютого виступає на Мюнхенській безпековій конференції.

Також планується провести на полях конференції низку двосторонніх зустрічей.

Головними темами цьогорічної конференції є війни в Ізраїлі та Україні, світова безпекова криза, збройні конфлікти, проблеми міграції, клімат, розвиток новітніх технологій.

Загалом на полях Мюнхенської безпекової конференції представники України беруть участь у більш як восьми дискусіях на різних рівнях - на рівні міністрів оборони, закордонних справ, прем’єр-міністрів, генерального секретаря НАТО, двопартійних американських делегацій.

60-та ювілейна Мюнхенська безпекова конференція триватиме до 18 лютого. До Мюнхена приїхали лідери кількох десятків держав і урядів, парламентcькі делегації, міністри оборони та закордонних справ, очільники міжнародних організацій, науковці, експерти, представники громадянського суспільства та лідери бізнесу.

Відомо, що уряди Росії та Ірану запрошені на зустріч не були.

Зеленський під час виступу на Мюнхенській безпекової конференції заявив, що Росія, яка не поважає правила світової безпеки, має залишитися в минулому.

"24 лютого могло позначити кінець світу таким, яким ми його знаємо, світу правил, правил, які покликані захищати життя. Наш спротив за підтримки наших партнерів призупинив знищення цієї системи, світового порядку, заснованого на правилах. 2024 рік повинен стати часом повного відновлення світопордяку, заснованого на правилах. Не правила, які визначають світове життя, повинні залишитися в минулому, але радше така Росія, яка не поважає правила, повинна залишитися в минулому. І ми можемо забезпечити це, не лише роблячи щось але роблячи все, що є потрібним", - зазначив президент України.