Український лідер запросив колегу на Глобальний саміт миру, що пройде у Швейцарії, та відвідати нашу державу.


Президент Володимир Зеленський провів першу телефонну розмову з лідером Перу. Про це глава держави повідомив у Telegram в четвер, 6 червня.

 

"Подякував Діні Болуарте за конкретні кроки на підтримку України, її суверенітету й територіальної цілісності", - написав він.

 

Як зазначив Зеленський, Перу голосувала за ключові резолюції ООН та припинення статусу Росії як постійного спостерігача при Організації американських держав (ОАД).

 

"Закликав зробити ще один крок на підтримку України та справедливого миру - узяти участь у Саміті миру у Швейцарії. Це підсилить представництво Латинської Америки. Я також запросив пані президента до України за зручної нагоди", - додав глава держави.

Нагадаємо, 15-16 червня Швейцарія проведе Глобальний саміт миру, ініціатором якого виступає Україна. Захід мають відвідати лідери 160 країн світу.

Конференція базуватиметься на попередніх дискусіях, зокрема на українській Формулі миру та інших мирних пропозиціях, які ґрунтуються на Статуті ООН та основних принципах міжнародного права.