Колишній очільник ОВА Юрій Малашко записав відеозвернення, в якому повідомив, що передає новій команді усі здобутки.

Президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення мера Мелітополя Івана Федорова очільником Запорізької області.

Указ датований 2 лютого.

Тим часом вже ексочільник Запорізької ОВА Юрій Малашко записав відеозвернення, в якому повідомив, що передає новій команді усі здобутки: "Новій команді, що керуватиме областю, ми передаємо всі наші здобутки, та віримо, що нові очільники регіону не схиблять та продовжать плідну роботу на благо кожного запорожця. Що ніякі політичні амбіції не стануть на заваді святій справі - відвоювати всі наші території, звільнитися від внутрішнього ворога - корупції. Мені ж - приймати нові виклики на шляху до Перемоги України у цій підлій та неспровокованій нами війні".

Федоров зазначив, що його метою на посаді очільника ОВА є обʼєднання зусиль навколо наближення перемоги України. 

Федоров став мером Мелітополя у 2020 році. Коли у 2022 році Мелітополь окупували Федоров відмовився співпрацювати з росіянами. 11 березня його було викрадено російськими військовими. Наступного дня близько двох тисяч жителів міста вийшли на протест з вимогою звільнити Федорова. Після шести днів полону Федорова було обміняно на дев'ятьох полонених російських солдатів-строковиків.