Зараз Збройні сили України формують нові бригади, які потрібно забезпечити зброєю, зазначив президент

Президент Володимир Зеленський звернувся до учасників 21 засідання Контактної групи з оборони України у форматі Рамштайн і назвав три основні пріоритети у військовій підтримці нашої держави. Його виступ оприлюднив Пентагон у соцмережі Х в п’ятницю, 26 квітня.

"Друзі, будь ласка, не забувайте, що саме ви вирішуєте. Мова йде не лише про постачання зброї, ви вирішуєте долю світу, який або житиме за правилами, які ми всі визнаємо, або залежатиме лише від милості тих, хто вдається до жорстокого насильства. На якому етапі зараз перебуває війна? Після двох років Рамштайну відповідь очевидна", – заявив Зеленський.

Він підкреслив, Україна була півроку без допомоги США і росіянам вдалося перехопити ініціативу на полі бою. Але зараз ЗСУ здатні не лише стабілізувати фронт, а й проводити деокупацію територій.

Наразі Україні потрібні поставки:

  • далекобійної зброї, щоб для ворога не було жодної безпечної ділянки території в Україні;
  • систем ППО, зокрема як мінімум сім Patriot, щоб збивати російські літаки та не допускати їх до наших кордонів;
  • артилерії, щоб зірвати контрнаступ, який планують росіяни і забезпечити власні активні операції.

Також Зеленський закликав союзників "приділити максимальну увагу виробництву зброї – як у їхніх країнах, так і в Україні".

"Зараз в Україні є потенціал для виробництва, зокрема, безпілотників, який значно перевищує наші фінансові можливості. Те саме з системами радіоелектронної боротьби. Те саме за багатьма напрямками у ваших країнах. Нам потрібно наповнювати наші оборонні потужності реальними замовленнями", – наголосив він.

Президент розповів, що зараз ЗСУ формують нові бригади, які потрібно забезпечити зброєю, оскільки "навіть найкращі солдати не зможуть змінити хід війни без озброєння".