Подальше виділення Україні допомоги потребує результативного голосування в Конгресі. У випадку, якщо Палата представників буде фактично заблокованою через відсутність спікера, ухвалити таке рішення буде неможливо.

Палата представників Сполучених Штатів Америки ухвалила рішення про відставку спікера-республіканця Кевіна Маккарті. За це проголосували 216 представників, проти - 210. Про це у вівторок, 3 жовтня, повідомляє CNN.

 

Повідомляється, що процедуру звільнення Маккарті ініціював його колишній партійний товариш, республіканець Метт Гетц. Він звинуватив спікера у "теоретичному укладанні секретної угоди з президентом Джозефом Байденом щодо підтримки України".

 

Член Палати представників Стів Вомак, республіканець від Арканзасу зачитав підсумки голосування і сказав: "Піст спікера Палати представників США оголошується вакантним".

 

Місце спікера тимчасово займе обраний конгресмен зі списку альтернатив, який Маккарті представив раніше цього року.

 

Відомо, що Маккарті підтримав законопроєкт про фінансування уряду США до 17 листопада, але при цьому не запровадив жодних скорочень витрат або змін у прикордонній безпеці, до яких закликали його колеги з Республіканської партії.

 

Раніше Палата жодного разу не усунула спікерів. Єдиний раз, коли палата представників голосувала з питання усунення спікера стався 1910 року, тоді республіканець Джо Кенно зберіг посаду.