Спеціалізовані магазини для дипломатичних працівників будуть працювати у Москві та Санкт-Петербурзі.

У Москві та Санкт-Петербурзі відкриють спеціалізовані магазини для дипломатів, де можна буде розплачуватися за товар валютою. Про ц у понеділок, 20 травня, пише Радіо Свобода із посиланням на прес-службу головного управління з обслуговування дипломатичного корпусу при МЗС РФ.

Вказується, що купувати у таки магазинах дозволять особам, які офіційно акредитовані при міністерстві закордонних справ: дипломатичним працівникам, співробітникам міжнародних організацій, консулам та членам їх сімей. При цьому, "звичайних" людей у такі торгові точки не пустять.

Як пояснюють журналісти, ціни в магазинах безмитної торгівлі будуть встановлені в рублях, доларах і євро, а в чеку можуть вказуватися відомості про покупця.

"Наразі ведеться робота з документального оформлення діяльності цих магазинів", - сказано у повідомленні.

В МЗС РФ вказують, що ці магазини помилково вважати відродженням "Берізок" радянського зразка, які "могли відвідувати громадяни СРСР за наявності чеків Зовнішпосилторгу".

"Тим не менше, з "Берізками" новий формат магазинів ріднить те, що потрапити всередину можна буде тільки за документами, а інформація про клієнтів та їх покупки буде передаватися до дипломатичного корпусу відомства", - пише видання.