Тимчасовий уряд склав присягу, після чого Дімітар Главчев перейняв посаду від попереднього прем’єра Ніколая Денкова.

Тимчасовий уряд на чолі з прем’єр-міністром Дімітаром Главчевим офіційно призначили в Болгарії у вівторок, 9 квітня. Про це повідомляє болгарська служба Радіо Свобода.

Президент Румен Радев підписав указ про призначення уряду Главчева та офіційно призначив позачергові парламентські вибори на 9 червня – одночасно з голосуванням на виборах до Європарламенту.

Тимчасови уряд склав присягу і Главчев перейняв посаду від попереднього прем’єра Ніколая Денкова.

Це шостий тимчасовий уряд, який президент Радев призначає за час перебування на посаді, та перший сформований за новими правилами, які ухвалили наприкінці 2023 року.

Міністерство закордонних справ у тимчасовому уряді очолив Стефан Дімітров, який до цього часу був послом Болгарії у Чорногорії. Спершу на цю посаду анонсували консула в Австрії Івайло Ценова. За словами Главчева, його кандидатуру замінили через сімейні обставини.

В.о. міністра оборони, як і анонсували, став генерал-лейтенант запасу Атанас Запрянов, заступник міністра оборони в уряді Денкова.

Міністром сільського господарства, яке також важливе для України у зв’язку з суперечками щодо імпорту агропродукції, залишився Кирил Ватев з уряду Денкова, який очолює відомство з літа 2023 року.

Чергові дострокові вибори у Болгарії спровокував провал формування нового уряду за домовленістю коаліційних партій про ротацію прем’єрів.