РФ прагне використати Раду Безпеки ООН, щоб відтягти увагу міжнародної спільноти від заходу в Швейцарії.

США звинуватили РФ у спробі використати Раду Безпеки ООН, з метою відтягти увагу міжнародної спільноти від Саміту миру у Швейцарії. Про це заявив заступник постійного представника США при ООН Роберт Вуд на засіданні Радбезу.

"Не дивно, що Росія скликала сьогоднішню зустріч за день до прибуття десятків країн до Швейцарії на Саміт миру. Сьогоднішнє засідання – це прозора спроба РФ відвернути увагу світу та звинуватити в тому, що відбувається в Україні, кого завгодно, але тільки не себе", - зазначив дипломат.

Він додав, що Росія намагається зміцнити зв’язки з країнами, які відверто ігнорують міжнародне право та статут ООН. Зокрема, КНДР передала Москві десятки балістичних ракет та понад 11 тисяч контейнерів з боєприпасами. РФ також поглибила військові відносини з Іраном, закуповуючи безпілотники, та прагне придбати там балістичні ракети.

За словами Вуда, значну роль у підтримці РФ грає Китай - "шляхом поставок значної кількості верстатів, мікроелектроніки, оптики, а також техніки для БПЛА та крилатих ракет. Ці матеріали заповнюють критичні прогалини в оборонному виробничому циклі Росії".

Дипломат закликав усі країни припинити військову співпрацю з Росією і наголосив на важливості участі міжнародного співтовариства в майбутньому Саміті з питань миру в Україні, який прийматиме Швейцарія.

Заступник постпреда Китаю при ООН Ген Шуан у відповідь на ці звинувачення заявив, що США поширюють брехню про те, що китайська сторона підтримує війну. Китайський дипломат запевняє, що Пекін не надавав летальної зброї жодній зі сторін конфлікту і завжди суворо контролював товари подвійного призначення.