З початку війни між Ізраїлем і ХАМАС американські військові в Іраку зазнавали нападів щонайменше 58 разів.


США та Ірак незабаром розпочнуть переговори про майбутнє американської військової присутності в країні на тлі публічних закликів іракського уряду до США вивести свої війська. Про це повідомляє CNN з посиланням на джерела.

 

"США віддають перевагу графіку, що ґрунтуватиметься на умовах в Іраку, включно з поразкою ІДІЛ, і стабільністю уряду та іракських сил безпеки", - заявили американські офіційні особи.

 

Водночас деякі представники уряду Іраку віддають перевагу графіку, що встановлює дату виведення американських військ незалежно від стабільності або ситуації з безпекою всередині країни.

 

Переговори про майбутнє військової присутності США набули більшої актуальності на тлі ширшої регіональної нестабільності та на тлі зростаючих публічних закликів Іраку до США вивести війська з країни.


Відтоді, як у жовтні 2023 року почалася війна між Ізраїлем і ХАМАС, американські військові зазнавали нападів щонайменше 58 разів в Іраку та ще 83 рази в Сирії з боку підтримуваних Іраном бойовиків, зазвичай із застосуванням ракет і безпілотників.

Наразі в Іраку перебувають приблизно 2500 військовослужбовців США, які діють там як радники і надають допомогу з грудня 2021 року, коли американські військові оголосили про припинення військової місії в країні.