Корабель, який належить Ізраїлю, став ціллю безпілотника Shahed-136 в Індійському океані. В атаці підозрюють Іран.

В Індійському океані безпілотник атакував контейнеровоз, який належить ізраїльському мільярдеру. За нападом, ймовірно стоїть Іран, повідомляє The Associated Press з посиланням на одного з американських чиновників.

За інформацією ЗМІ, судно CMA CGM Symi, що йшло під прапором Мальти, було атаковано у міжнародних водах у п’ятницю "трикутним дроном Shahed-136 з бомбою". Судно зазнало пошкоджень, але екіпаж не постраждав. У заяві, опублікованій від імені компанії-судновласника Eastern Pacific, сказано, що зараз судно "пливе за планом".

Екіпаж судна, ймовірно, був попереджений про загрозу нападу, адже вживав певних заходів безпеки, додає видання. Наприклад, після того, як судно вийшло з порту в Дубаї, на ньому вимкнули систему автоматичного відстеження ідентифікації. Так само екіпаж вимикав систему раніше, коли судно йшло через Червоне море повз Ємен, де частину території контролюють союзні Ірану хусити.

"Атака, ймовірно, була цілеспрямованою через приналежність судна до Ізраїлю через компанію Eastern Pacific", - повідомила журналістам приватна розвідувальна компанія Ambrey.