Bloomberg зазначає, що поки що незрозуміло, чи діяв Ер-Ріяд з власних інтересів, чи з солідарності з Москвою.

Саудівська Аравія на початку 2024 року приватно натякнула країнам Групи семи, що може продати частину європейських боргових зобов'язань, якщо держави G7 вирішать конфіскувати заморожені активи Росії. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на обізнані джерела.

Міністерство фінансів королівства висловило деяким країнам G7 свою незгоду з ідеєю про конфіскацію, яка мала на меті підтримати Україну. Одне джерело Bloomberg назвало ці попередження "завуальованою погрозою". Іще два джерела зазначили, що саудівські чиновники в розмовах згадували боргові зобов'язання, випущені Францією.

Країни G7 у травні-червні розглядали різні варіанти щодо заморожених російських активів. У результаті Група семи домовилася використовувати прибуток від них, а самі активи не конфісковувати, хоч США і Британія наполягали на "сміливіших варіантах". Утім, деякі європейські країни виступили проти конфіскації. Джерела видання вважають, що на позицію цих країн могло вплинути попередження Саудівської Аравії.

Водночас Міністерство фінансів Саудівської Аравії у відповіді на запит Bloomberg наголошує, що подібних погроз не було.

Прозиція Саудівської Аравії змінилася після того, як країни G7 виступили з пропозицією, яка не передбачає експропріацію активів РФ, зазначає одне з джерел.

Однак поки що незрозуміло, чи діяла Саудівська Аравія з власних інтересів — побоюючись, що конфіскація створить прецедент, який у майбутньому може бути використаний проти інших країн, чи з солідарності з Росією.