Москва наказала Марісу Рієкстіншу покинути російську територію протягом двох тижнів.

Росія зажадала від посла Латвії Маріса Рієкстінша покинути її територію після того, як Рига знизила рівень дипломатичних відносин із РФ на знак солідарності з Естонією. Про це заявила прес-служба російського міністерства закордонних справ у п'ятницю, 27 січня.

У повідомленні сказано, що тимчасову повірену у справах Латвії Дацу Рутку викликали у МЗС Росії через рішення керівництва Латвії знизити рівень російсько-латвійських дипломатичних відносин. 

"Підкреслено, що обґрунтування цього кроку посиланнями на деяку "солідарність" з іншими Балтійськими країнами не приймається. "Солідарність" між ними лише в іншому – у тотальній русофобії та бажанні стати ініціаторами ворожих кроків щодо Росії, що заохочується США та деякими іншими недружніми для нас країнами", – стверджує російське відомство.

Латвійському повіреному заявили, що РФ не вважає за потрібне чекати до позначеної Ригою дати завершення послами своїх місій (24 лютого), тому Москва наказала послу Латвії Марісу Рієкстіншу покинути Росію протягом двох тижнів.

Росія заявила, що "провокаційний демарш" Латвії щодо зниження рівня дипломатичних відносин нібито "матиме наслідки".

У МЗС РФ також стверджують, що вся відповідальність за нинішню ситуацію лежить на уряді Латвії.