Бенні Ганц закликав Нетаньягу призначити дату виборів і заявив про вихід із партії Національна єдність, яку він очолював.

Міністр військового кабінету Ізраїлю Бенні Ганц оголосив про відставку з уряду прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньягу через поглиблення розбіжностей відносно планів щодо перемоги в секторі Гази та післявоєнного відновлення території, повідомляє ВВС.

 

"На жаль, Нетаньягу заважає нам наблизитися до справжньої перемоги, яка є виправданням триваючої болючої кризи", - сказав Бенні Ганц, оголошуючи про свою відставку.

Ганц закликав Нетаньягу призначити дату виборів і заявив про вихід із партії Національна єдність, яку він очолював, а Нетаньягу сказав, зараз не час виходити з боротьби, а час об'єднати зусилля.

Вплив Ганца в уряді широко розглядався як противага впливу ультраправих членів коаліції Нетаньягу. Видання вважає, що його відставка не призведе до відставки ізраїльського уряду, оскільки в Нетаньягу залишатиметься стабільна більшість у Кнесеті.

Після оголошення про відставку Бенні Ганца ультраправий міністр національної безпеки Ітамар Бен-Гвір зажадав місце у військовому кабінеті. Бен-Гвір входить до правої коаліції, яка погрожувала вийти з уряду і розвалити його, якщо Ізраїль прийме пропозицію про припинення вогню, висунуту президентом США Джо Байденом.

Повідомляється також, що в неділю у відставку пішов бригадний генерал Аві Розенфельд, який очолював дивізію ЦАХАЛу в Газі. Зазначається, що його відставка пов'язана з тим, що він "не зміг запобігти атакам, що сталися 7 жовтня". Це перший бойовий командир ЦАХАЛу, який пішов у відставку після початку війни.