Члени постійного спеціального комітету Палати представників США з розвідки, які прибули до Києва, запевнили українців у подальшій підтримці з боку США.

Члени постійного спеціального комітету Палати представників США з розвідки Френч Гілл, Джейсон Кроу і Ебігейл Спанбергер, які прибули до Києва, запевнили, що США продовжуватимуть підтримку України. Джейсон Кроу також прокоментував відставку Залужного і підкреслив важливість цивільного кнтролю над Збройними силами. Про це йшлося під час брифінгу сьогодні, 9 лютого, пише Інтерфакс-Україна.

"Ми знаємо те відчуття партнерства, яке необхідне, коли ви боретеся за свободу. Усі ми тут на двопартійній основі віддані цьому. І ми ще раз донесемо це послання президенту Володимиру Зеленському, що він побачить підтримку Сполучених Штатів із нашими союзниками й партнерами у всій Європі та у всьому світі, які виступають за свободу тут, і підведемо риску, що ми не допустимо, щоб цю суверенну націю зруйнував російський ведмідь, який безжалісно їсть фрукти, навіть коли він не голодний", - сказав Френч Гілл.

Гілл додав: опитування в США свідчать, що американський народ не хоче, щоб путін переміг в Україні, оскільки знає, що це погано не тільки для Європи інароду України, суверенітету України, а й для світу.

Джейсон Кроу наголосив, що мета візиту делегації - послати дуже сильний і дуже простий сигнал: народ Америки підтримує Україну.

"Ми підтримуємо Україну не тільки тому, що розуміємо, що захист свободи і демократії в усьому світі є американською цінністю, а ми підтримуємо Україну, тому що це також в інтересах Америки. З менше ніж 5% нашого річного оборонного бюджету ми допомогли Україні забезпечити стабільну і процвітаючу Європу. Ми допомогли Україні знищити понад половину російської армії. Ми допомогли Україні захистити наших союзників у НАТО", - сказав він.

Кроу додав, що США допомогли Україні забезпечити стабільні ціни на продовольство і стабільні постачання продовольства у всьому світі.

Ебігейл Спанбергер також зазначила, що героїзм українців вражає, і США планують підтримувати Україну й надалі.

Крім того, Джейсон Кроу прокоментував звільнення Валерія Залужного з посади головнокомандувача Збройних сил України.

"По-перше, я хочу висловити від імені американського народу глибоку вдячність і подяку генералу Залужному, який протягом останніх двох років очолював зусилля із захисту України, підтримував своїх солдатів і робив це вражаюче. Йому потрібно віддати належне за його лідерство. У цьому немає жодних сумнівів", - сказав Кроу.

Він додав, що США та Україна поділяють спільну цінність - цивільний контроль над Збройними силами.

"Це цінність, перевірена часом і дуже важлива для будь-якої демократії. І в рамках цього цивільні лідери мають право і обов'язок обирати тих лідерів, які будуть просуватися. Ми розуміємо, що після двох років запеклої боротьби президент Зеленський шукає оновлення та іншого підходу, і це, безумовно, цілком у його праві, і ми підтримуємо це право", - зазначив Джейсон Кроу.