Україні буде передано більше обладнання для підтримки винищувачів F-16, які надасть Данія.

Данія оголосила про 19 пакет військової підтримки Україні, який, серед іншого, дасть змогу вкладати гроші безпосередньо в українське збройове виробництво. Про це напредодні повідомило Міноборони Данії.

Вказано, що новий пакет допомоги передбачає укладення низки різних угод із союзниками щодо закупівель і передач із боку союзної оборонної промисловості. Серед іншого, буде передано більше обладнання для підтримки F-16, які надасть Данія. Також будуть зроблені пожертвування із запасів Збройних сил Данії

Міністр оборони Данії Трольс Лунд Поульсен заявив, що Україна, як і раніше, потребує значної військової підтримки через тривалу російську агресію, отже, за допомогою останнього пакета допомоги Данія забезпечує "максимально можливу підтримку потреб України на полі бою тут і зараз".

"Але у нас також є зобов'язання Данії щодо гарантування безпеки підтримати Україну в найближчі 10 років. Саме тому ми створили данську модель підтримки через українську оборонну промисловість, що допоможе нарощувати українське виробництво військової техніки в короткостроковій і довгостроковій перспективі", – додав Поульсен.

У двох останніх пакетах допомоги для інвестицій в українську оборонну промисловість було зарезервовано загалом 1,2 млрд данських крон (понад $170 млн – ред.). У міністерстві зазначили, що новий пакет дає змогу розподілити 1,2 млрд крон у такий спосіб, щоб Міністерство оборони могло швидко задовольнити потреби України. Очікується, що перший проєкт буде запущено влітку.