Китайські компанії продовжують постачати компоненти Росії для створення крилатих ракет і безпілотників, а також інші технології, які дозволили Москві збільшити оборонне виробництво.

Державний секретар США Ентоні Блінкен наступного тижня відправиться до Китаю, щоб передати незадоволення Вашингтону щодо підтримки російської військової машини з боку китайських компаній. Також Блінкен хоче переконатися, що відносини з Пекіном знову "не зійдуть з колії", пише у суботу, 20 квітня, Bloomberg.

Зазначається, що хоча Китай не перетнув "червону лінію" США, пропонуючи смертоносну допомогу Росії у вигляді зброї чи боєприпасів, Блінкен, який відвідає Шанхай і Пекін 24-26 квітня, попередить, що Вашингтон і його союзники єдині в їхньому протистоянні ролі Китаю.

"Ця поїздка є останньою в серії візитів високопоставлених американських чиновників, оскільки Пекін і Вашингтон намагаються виконати обіцянки, дані в Сан-Франциско наприкінці минулого року, щодо послаблення напруженості, яка призвела до майже повного розриву відносин", - йдеться у матеріалі.

Як підкреслюють автори матеріалу, ці зусилля були ускладнені тим, що, за словами офіційних осіб США, є рішенням китайських компаній продовжувати постачати компоненти для створення крилатих ракет і безпілотників, а також інші технології, які дозволили Москві збільшити оборонне виробництво під час її вторгнення в Україну.

"Дві наддержави продовжують протистояти іншим чином. Останніми днями президент Джо Байден назвав Пекін "ксенофобським" і пообіцяв підвищити тарифи на експорт китайської сталі та алюмінію. ... Блінкен також, швидше за все, підтвердить підтримку США Тайваню перед інавгурацією Лай Чінг-те в травні, що може викликати відповідь з боку Пекіна", - пише видання.

Також зазначається, що Блінкену необхідно обговорити питання затриманих американців у Китаї.