Гроші будуть спрямовані на покращення ситуації в Харківській області, яка особливо сильно постраждала від атак Росії.

Уряд Норвегії виділить 1,1 мільярда норвезьких крон (майже 103 мільйони доларів) для відновлення енергетичної інфраструктури України. Відповідна заява у неділю, 16 червня, з’явилася на сайті уряду.

Зазначається, що 120 мільйонів норвезьких крон (близько 10 млн доларів) підуть для покращення доступу до електроенергії в Харківській області, яка особливо сильно постраждала від атак Росії. Ці кошти будуть спрямовані через Програму розвитку ООН (ПРООН). Фінансування допоможе, зокрема, забезпечити стабільне електропостачання пологових блоків та операційних сімох лікарень Харківської області.

"Сьогодні з’явилася інформація про те, що харків’янам необхідно обмежити використання електроенергії вночі, навіть у найтепліший місяць року. Тільки уявіть, як це буде, коли настане зима. Зими в Україні холодні та суворі, і для людей буде вкрай важливо мати доступ до належної електроенергії та опалення", - сказав міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.

Прем'єр-міністр країни Йонас Гар Стьоре зазначив, що Норвегія перебувають у тісному діалозі з Україною щодо того, як використовуватиметься пакет допомоги.