Українська сторона запустила міжнародну платформу щодо повернення цивільних заручників та очікує, що до неї долучиться більше країн.

До міжнародної коаліції щодо повернення українських дітей офіційно доєдналися 37 країн. Українська сторона продовжує вести діалог з потенційними іншими учасниками міжнародної коаліції. Про це у суботу, 15 червня, сказав Суспільному під час Саміту миру у Швейцарії уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Пункт четвертий Формули миру повинен об'єднати абсолютно всіх. Ну, хто може виступати проти того, щоб діти жили разом з батьками? Хто проти того, щоб не порушувались права військовополонених?", - сказав уповноважений з прав людини.

 

Лубінець зауважив, що очікує, що ті країни, які станом на зараз продовжують мати гарні відносини з Російською Федерацією різного характеру - економічні, дипломатичні, політичні, - після почутого від української делегації, після побаченого на Саміті миру, після офіційних двосторонніх зустрічей та неофіційних в кулуарах зустрічей, включаються по-новому в процес повернення громадян України з російської території.

 

Омбудсмен підкреслив, що політична воля великої кількості країн щодо повернення громадян України з полону може дати результат.

 

"Батьки депортованих українських дітей не мають часу чекати, поки ми розробимо нові підходи, нові механізми, коли ми будемо проводити ще додаткові зустрічі. Тобто вони очікують результати прямо зараз. Так само такі ж самі результати очікують і родини військовополонених, і цивільних заручників. Кожен день в російському полоні - це ще один день в максимальному жаху під тортурами, під психологічними, фізичними, сексуальними тортурами, які, на жаль, здійснюють представники Російської Федерації. Тому час грає проти нас", - поінформував уповноважений з прав людини.