Серед охочих виїхати з Гази - абсолютна більшість жінки та діти. До кінця тижня планується вивезти частину з цих людей.

Посла України в Ізраїлі Євген Корнійчук повідомив, що Україна отримала ще 146 звернень своїх громадян, які бажають евакуюватися із Сектору Гази. Загалом на території анклаву може залишатися близько 500 українців. Про це він сказав в ефірі телемарафону.

"Ми отримали 329 дозволів на наших громадян від ізраїльтян та єгиптян. Нам вдалося вивезти 259 осіб, із них 172 - вже знаходяться в Україні. Решта вирішили залишитися в Єгипті чи поїхати до Європи самотужки", - розповів він.

За словами Корнійчука, з моменту припинення бойових дій і успішного етапу евакуації надійшло додатково ще 146 звернень громадян.

"І це дещо дивно, тому що з цих громадян абсолютна більшість мали дозвіл на виїзд, але ним не скористалися. З різних причин", - пояснив посол.

Корнійчук додав, що наразі головним питанням є максимально швидке отримання нового дозволу та вивозу цих людей на територію Єгипту.

"На погодження документи ми вже подали. Ситуація під контролем у президента безпосередньо й у міністра закордонних справ. І я впевнений, що до кінця тижня зможемо вивести суттєву частину з цих людей, які залишилися та висловили бажання бути евакуйованими", - зазначив він.

Серед охочих виїхати з Гази - абсолютна більшість жінки та діти.

"От я назвав 146 осіб і з них нових громадян, які раніше не подавалися на евакуацію, всього 54. Жінок і дітей серед них понад 110", - сказав Корнійчук.