Росіяни дуже бояться, що потужна західна техніка прийде в Україну, зазначив Вадим Скібіцький.

Російські агресори вже намагаються вивести з ладу українську інфраструктуру, яка потенційно може використовуватись для  розміщення західних винищувачів F-16. Про це сказав заступник начальника Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України генерал-майор Вадим Скібіцький в інтерв'ю для Інтерфакс-Україна у п’ятницю, 23 лютого.

Він зазначив, що F-16, які Україна отримає у поточному році, – це один із засобів, який дасть змогу винищувати ворожу авіацію, яку застосовують для завдання бомбових ударів. Водночас він наголосив, що "росіяни для себе поставили завдання знищити і нашу авіацію, і інфраструктуру".

"Ось, три дні поспіль противник бомбив один з наших аеродромів, намагається уразити балістичними ракетами. І це якраз той підхід ворога, щоб не дозволити нам розмістити там авіацію. Вони дуже бояться, що потужна західна техніка прийде в Україну. А ми вже чітко впевнені і знаємо, що західні зразки озброєння набагато краще і мають перевагу над російським, над радянським озброєнням. Будь-які.  Це і точність, і ефективність, та інші параметри", – розповів Скібіцький.

Він нагадав, що українські сили збили не так давно дуже важливу ціль – літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50.

"Тоді росіяни відсунули район бойового чергування, але вони втратили тут дальність ведення розвідки. Це дуже позитивно для нас. Тобто якщо раніше росіяни могли з Азова бачити до Києва, то нині – з Краснодарського краю до Києва вони не дістають засобами розвідки. Тому що вони бояться ближче підходити", – пояснив Скібіцький.

Також він повідомив, що на сьогодні Росія може використовувати проти України майже 300 бойових літаків.

Як відомо, у 2023 році було створено авіаційну коаліцію, яка має на меті озброєння України винищувачами F-16. Її співголовами стали США, Данія і Нідерланди. До коаліції долучилися ще 11 країн.