Польські урядовці розраховують, що Єврокомісія перегляне угоду з Україною про транспортний безвіз.

Польща вимагатиме на рівні ЄС відновлення системи дозволів для українських перевізників. Про це у понеділок, 4 грудня, заявив міністр інфраструктури Польщі Альвін Гаядур під час відвідання пункту пропуску Гребенне – Рава-Руська на польсько-українському кордоні, передає PAP.

"Польща вимагатиме відновлення дозволів, повернення попереднього статус-кво, щоб українські перевізники не відбирали нечесним способом ринок у польських перевізників", - сказав Гаядур.

Також заступник міністра інфраструктури Польщі Рафал Вебер після засідання Ради ЄС з питань транспорту у Брюсселі заявив, що Польща, а також Угорщина і Словаччина очікують, що у межах спільного комітету, який має бути скликаний на підставі 7-ї статті угоди між ЄС та Україною, буде переглянуто угоду і відновлено практику дозволів для України.

Вебер повідомив, що на зустрічі він представив "тверді дані", які нібито свідчать про "нечесну конкуренцію" з боку українських перевізників, котрі значно збільшили свою частку на ринку перевезень, особливо у країнах, що межують з Україною. За його словами, перед початком повномасштабної війни на 100 переїздів між обома країнами 35 обслуговували польські перевізники, 65 – українські. Натомість зараз 90 переїздів обслуговують українські перевізники і тільки 10 – польські.

"Ми не заперечуємо проти того, щоб і надалі підтримувати Україну, ми є лідером на цьому фронті. Проте ми не можемо допустити, щоб будь-яка допомога відбувалася за рахунок польських компаній, у цьому випадку - польських перевізників", - наголосив Вебер.