Посли Євросоюзу обговорили піврічне головування Угорщини в ЄС і так звану "миротворчу місію" її прем'єр-міністра Віктора Орбана, зокрема, до Москви.

Посли країн-членів Європейського Союзу гостро критикували прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана за поїздки до Росії та Китаю з "мирною місією". Про це у середу, 10 липня, повідомляє Europa Press.

Зокрема, дипломати під час спільної зустрічі у Брюсселі дали зрозуміти представнику Угорщини, що не довіряють поясненням Будапешта і вважають дії Орбана порушенням правил.

Як вказує видання, зустріч не завершилася ухваленням рішень і посли ЄС не обговорювали конкретних заходів у відповідь, хоча "кілька країн окремо вивчають бойкот неформальних зустрічей на рівні міністрів, які Угорщина запланувала на своїй території протягом семестру".

Представник Угорщини заявив, що Орбан дуже чітко дав зрозуміти під час свого турне, що він подорожував лише як прем’єр Угорщини, а не від імені ЄС, і що "він зробив це в інтересах оцінки можливостей можливого припинення вогню".

Відомо, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибув до Києва і зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським. Під час зустрічі він закликав розглянути припинення вогню. Далі прем'єр Угорщини прибув до Москви, де зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним. Там він побачив, що "позиції сторін війни далекі одна від одної", але пообіцяв продовжити "мирні зусилля". 

Вже 8 липня він зустрівся у Пекіні із китайським лідером Сі Цзіньпіном. Після зустрічі з Сі Орбан заявив, що Китай - це "ключова сила" у створенні умов для миру між Україною та Росією.