Очільник МЗС вважає, що євроінтеграція України - це історія, яку не зупинити, однак важливий час.

Переговори України щодо вступу у ЄС розпочнуться за будь-яких обставин, але завдання полягає в тому, щоб це сталося якнайшвидше. Про це у понеділок, 4 грудня, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону.

Він наголосив, що не любить прогнозів і активно працює у складі всієї дипломатичної команди президента Володимира Зеленського у питанні початку переговорів про вступ України до Євросоюзу.

"Йдеться про рішення історичного масштабу, і тому президент особисто бере участь у цих процесах. Ми працюємо над тим, щоб рішення були позитивні. Історію не зупинити, вона відбудеться за будь-яких обставин. Наше завдання полягає в тому, щоб вона відбулася якнайшвидше. І саме над цим ми працюємо", - додав глава МЗС.

При цьому Кулеба уточнив, що цього тижня і впродовж наступного буде дуже багато дипломатії, і не лише у Києві та Брюсселі, а й в інших столицях.

"Зверніть увагу на телефонні розмови президента, які вже були проведені наприкінці минулого тижня, які будуть проводитись. Зверніть увагу на візити окремих європейських лідерів до окремих європейських столиць", - зазначив він.

Міністр нагадав, що минулого тижня у Брюсселі поспілкувався з великою кількістю глав МЗС країн Євросоюзу, і скрізь ключовим питанням був саміт 14-15 грудня, а також рішення, які відповідають інтересам України та всієї Європи.