Віктор Медведчук, якому висунута підозра у державній зраді та сприянні тероризму, розповів про схему виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу Самара - Західний напрямок.

Описуючи схему, Медведчук деталізував роль у ній колишнього президента Петра Порошенка. А саме, що той не лише звернувся до Медведчука з проханням зв'язатися з керівництвом РФ, а й забезпечив ухвалення необхідних рішень у всіх українських інстанціях. Про це повідомляють у прес-службі СБУ у понеділок, 23 травня.

"Щоб цей трубопровід став приватною власністю, а за фактом - власністю самого Порошенка, необхідно було виконати низку дій… Суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна - всі вони ухвалювали рішення, звичайно, необхідні для особистих інтересів президента Порошенка", - повідомив Медведчук.

Таким чином, затриманий запевняє, що питаннями трубопроводу займався на прохання екс-президента. І, нарешті, за рік роботи трубопровід заробив для його власників удвічі більше коштів, ніж було вкладено у його викуп - до 42 млн доларів США. А з травня 2019 року, тобто після припинення повноважень Порошенка, прокачування дизеля через магістраль припинилося.

Крім того, Медведчук розповів деталі налагодження у 2014-2015 роках механізму закупівлі вугілля для потреб енергетики України на тимчасово окупованих територіях так званих "ЛДНР" практично у ватажків бойовиків.

 

 

"У цьому була задіяна фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями та тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему", - пояснив затриманий.

Він назвав конкретні прізвища високопосадовців, причетних до заподіяння шкоди інтересам нашої держави - колишні чиновники, екс-управління Нацбанку, народні депутати та представники правоохоронних структур.

Служба безпеки продовжує слідчі дії із затриманим, щоб встановити всі факти, обставини, організаторів та учасників скоєних злочинів.

Нагадаємо, у квітні СБУ затримала Віктора Медведчука після втечі з-під домашнього арешту на початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого. 2021 року спецслужба оголосила кілька підозр Медведчуку. Він підозрюється у скоєнні державної зради, сприянні діяльності терористичної організації та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму. Одна із справ стосується організації незаконних схем постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. Паливо купувалося за готівку, і таким чином проросійські терористи загалом профінансували на суму понад 200 млн гривень.

Інше - незаконне заволодіння ТОВ Прикарпатзахідтранс ділянкою державного нафтопроводу вартістю понад 200 млн грн. У лютому 2021 року РНБО повернула трубопровід у державну власність.