Рада доручила МВС, СБУ і ДБР розслідувати заворушення на Банковій і визначити ступінь провини учасників.
 

У МВС заявили, що десятьом учасникам протесту загрожує до семи років ув'язнення. Про це в ефірі Радіо Свобода сказав глава прес-служби Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко.
 
"Десь десятьом особам повідомлено про підозру, але крім них є ще кілька правопорушників, щодо яких складено адмінпротоколи. Можливо, ця кількість буде зростати", - сказав Шевченко.
 
Він також розповів про можливе покарання, яке можуть понести учасники акції.
 
"Статті Кримінального кодексу, за якими їм пред'явлені підозри, - частина четверта статті 296 (хуліганство), передбачає від трьох до, максимум, семи років позбавлення волі", - пояснив Шевченко.
 
При цьому він додав, що точну кількість років засудження визначатиме суд.
 
Тим часом нардепи у вівторок, 30 березня, схвалили постанову про засудження подій під Офісом президента 20 березня. Також парламент дав кілька доручень щодо розслідування МВС, СБУ і ДБР.
 
"За" проголосували 237 парламентаріїв.
 
Цією постановою трьом відомствам було доручено забезпечити швидке, повне і неупереджене розслідування і надати юридичну оцінку подій 20 березня.
 
Силовики повинні вивчити обставини, що супроводжували заворушення під ОП, на предмет організації та/або участі в реалізації подій будь-яких політичних партій і/або пов'язаних з ними осіб.
 
Їм також доручили визначити ступінь провини учасників, організаторів та замовників події в заподіянні матеріальних збитків державному майну і забезпечити притягнення винних осіб до відповідальності.
 
Крім того, МВС, СБУ і ДБР щотижня повинні надавати комітету парламенту з питань правоохоронної діяльності актуальну інформацію про хід розслідування цих подій.
 
Нагадаємо, 20 березня біля Офісу президента пройшла масштабна акція протесту. Її учасники обстріляли будівлю з піротехніки. При цьому вони висунули вимоги, серед яких - звільнення активістів, відставка генпрокурора і голови МВС.
 
Пізніше в МВС заявили, що встановили всіх погромників будівлі ОП і вже почали вручати порушникам процесуальні документи.