Є величезний розрив між тим, за що Китай нібито виступає, і тим, що він справді робить, зазначив глава Держдепу США.

Владі Китаю доведеться зробити вибір у протистоянні Росії проти України, оскільки він позначається на його репутації у світі. Таку заяву зробив держсекретар США Ентоні Блінкен, повідомляє Голос Америки у п'ятницю, 15 квітня.

Глава Держдепу нагадав, що ще до російського вторгнення в Україну Москва та Пекін прийняли спільну заяву, в якій наголошувалося, що дружба між ними "не має меж".

"Думаю, зараз певною мірою перевіряється, які ці межі, оскільки Китай перебуває у скрутному становищі", - вважає Блінкен.

Він також нагадав, що Китай неодноразово заявляв про те, що його політика заснована на дотриманні Статуту ООН та на принципах, що лежать у його основі.

Ми чекаємо, що Китай виступить на захист принципів, яких, як він заявляє, він дотримується. Але він не робить цього. Думаю, він перебуває у дедалі незручнішому становищі через те, що є величезний розрив між тим, за що Китай нібито виступає, і тим, що він справді робить. Думаю, це позначається на його репутації у світі, у багатьох частинах світу", - сказав держсекретар США.

Блінкен наголосив, що суть не в тому, щоб стати на бік США, а в тому, щоб бути на тому боці, який має рацію.

"Суть у тому, щоб підтримати основоположні принципи системи міжнародних відносин чи хаос, чи конфлікт. І, зрештою, Китаю доведеться зробити вибір", - наголосив Блінкен.

Поделиться в соц. сетях: