На думку китайських дипломатів, слід докладати зусиль для деескалації та припинення конфлікту шляхом переговорів.


У війні між Росією і Україною не повинно бути переможців і переможених. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь на брифінгу в середу, 3 квітня, передає Укрінформ.

За його словами, позиція Китаю стосовно "української кризи" (так у Китаї називають війну Росії проти України - ред.) послідовна, чітка і прозора. Ван зазначив, що існує ризик подальшого загострення "кризи", тому слід докладати зусиль для деескалації та припинення конфлікту шляхом переговорів.

 

"У політичному врегулюванні не повинно бути переможців і переможених, натомість має панувати мир. Китай продовжуватиме відігравати конструктивну роль для досягнення цієї мети", - сказав дипломат.

 

Веньбінь запевнив, що Китай ніколи не передавав жодній воюючій стороні зброю чи військове обладнання та закликав не дискредитувати "звичайні" відносини КНР із Росією.

 

"Ми не прагнули і не шукатимемо вигоди від конфлікту, а інші країни не повинні дискредитувати та нападати на звичайні відносини між Китаєм і Росією та не повинні підривати законні права Китаю і китайських компаній", - заявив речник МЗС КНР.