Археологи знайшли найдавніший рунічний напис, викарбуваний на лезі ножа, якому майже 2000 років.

Археологи в Данії знайшли 2000-річний ніж з викарбуваними на ньому стародавніми рунами. Про це повідомляє Euronews Culture.

Ніж був знайдений під залишками могили з урною в невеликому кладовищі на схід від Оденсе на острові Фюн і може бути датований 150 роком нашої ери.

На 8-сантиметровому залізному лезі є п'ять ієрогліфів заввишки близько 0,5 см, кожен з яких супроводжується трьома заглибленнями, і вони складають слово hirila, що давньоскандинавською мовою означає "маленький меч".

Якоб Бонде, куратор міського музею та археолог, який зробив це відкриття, сказав, що спочатку думав, що це звичайний ніж, оскільки рун не було видно, але після того, як його почистили, стало зрозуміло, що він містить слово.

Руни на ножі написані найдавнішим відомим рунічним алфавітом, і тому нова знахідка є дуже важливою частиною розуміння та інтерпретації найдавнішого використання писемності в Данії та скандинавському регіоні.

В той же час учені історичного музею Møntergården в данському місті Оденс трактують цей напис як назву ножа, але припускають, що це також може бути ім’я його власника.