Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №9271, що дозволяє жінкам самим визначати початок декретної відпустки, передає УНН.

Згідно з новим законом, оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами триватиме 126 календарних днів і буде розподілена на частини до та після пологів. У випадку без ускладнень вагітності, тривалість відпустки становитиме 70 днів до та 56 днів після пологів. Якщо ж народиться двоє або більше дітей або виникнуть ускладнення, відпустка буде збільшена до 140 днів (70 днів до та 70 днів після пологів).

Жінкам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надається відпустка тривалістю 180 календарних днів (90 днів до та 90 днів після пологів). За новим законом, працюючим жінкам, якщо відсутні медичні протипоказання, надається можливість розпочинати відпустку пізніше, ніж за 70 (90) днів до очікуваної дати пологів, та відповідно збільшувати післяпологовий період. При цьому загальна тривалість відпустки, передбачена законодавством, залишається незмінною.