Лідери України та Сполучених Штатів обговорили перший пакет оборонної допомоги після ухвалення закону.

 

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з американським лідером Джо Байденом щодо виділення допомоги для України, зокрема, йшлося про вміст майбутнього оборонного пакета. Про це глава держави повідомив у Telegram в понеділок, 22 квітня.

 

Байден запевнив, що в разі схвалення законопроєкту Сенатом США негайно підпише закон. 

 

"Вдячний Джо Байдену за неослабну підтримку України та за справжнє глобальне лідерство. Я також відзначив двопартійну підтримку законопроєкту та особисту роль спікера Майка Джонсона і лідера меншості Хакіма Джеффріса", - розповів Зеленський. 

 

Лідери обговорили перший пакет оборонної допомоги після ухвалення закону. 

 

"Маю запевнення президента, що він буде швидким та потужним і посилить наші протиповітряні, далекобійні й артилерійські спроможності", - зауважив український лідер.

 

Також Зеленський відзначив, що рішення Палати представників США щодо конфіскації російських активів посилає "потужний сигнал" усім партнерам України.

 

Президент розповів Байдену про російські повітряні атаки, зокрема, про удар по харківській телевежі, що стався "буквально за кілька хвилин до розмови". "Це чіткий намір Росії зробити місто непридатним для життя", - заявив Зеленський.

 

Під час розмови йшлося і про підписання двосторонньої безпекової угоди та підготовку до майбутнього Саміту миру.