Лідери України і Іспанії підпишуть двосторонню угода про безпеку, яка забезпечить стабільність і передбачуваність військової підтримки для Києва, стверджують джерела.

Президент України Володимир Зеленський у найближчі дні відвідає Мадрид і підпише двосторонню угоду про безпеку з Іспанією. Про це повідомило видання El Pais у понеділок, 13 травня.

Вказано, що переговори про підписання цієї угоди почалися на початку березня і вже завершені. При цьому очікується, що документ буде схвалено Радою міністрів Іспанії, але не буде представлено на ратифікацію Конгресу, оскільки вона не має юридичного статусу міжнародного договору. Від Іспанії договір підпише прем'єр-міністр Педро Санчес.

Очікується, що двостороння угода про безпеку між Україною та Іспанією забезпечить стабільність і передбачуваність військової підтримки, яку Мадрид вже надає Києву за допомогою постачань зброї, підготовки більше ніж 4000 бійців у навчально-координаційному центрі в Толедо і догляду за десятками поранених у військовому госпіталі в Сарагосі.

Пакт зобов'язує Іспанію надавати довгострокову військову допомогу, постачати зброю, співпрацювати в підготовці збройних сил країни, сприяти розвитку української оборонної промисловості та обмінюватися інформацією у сфері розвідки і кібербезпеки.