Авіаційна коаліція зараз нараховує 14 країн і їхня кількість поступово збільшується, зазначили в ОП.

Вже три європейські країни підтвердили свою готовність надати Україні винищувачі F-16. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з прем'єр-міністром Норвегії Йонасом Гар Стере у Києві в четвер, 24 червня.

"У нас три країни, які погодились передати Україні після тренування на F-16 – Данія, Нідерланди, Норвегія. Ми дуже вдячні цим трьом державам", – сказав Зеленський.

Він подякував главі норвезького уряду за таке "важливе та історичне" рішення.

Зеленський також висловив вдячність США, адже літаки F-16 є американською технологією. А на запитання, чи не замало Україні надають літаків F-16, президент сказав: "Складно буде говорити про кількість. Я вважаю, що треба бути вдячними за будь-яку кількість. І з чого ви взяли, що буде так мало? Подивимось".

"З огляду на наш діалог ми ухвалили рішення передати норвезькі винищувачі F-16", – сказав Йонас Гар Стере.

За його словами, "два винищувачі ми виділяємо для навчання. Не так багато, але я сподіваюся, що ми зможемо їх передати Україні. Ми зробимо це знову ж таки тільки після того, як минулого тижня на це дали згоду США".

У свою чергу глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив у інтерв’ю для DW, що авіаційна коаліція зараз нараховує 14 країн і "їхня кількість збільшується практично щотижня".