Представник Ради національної безпеки зазначив, що Вашингтон тільки попереджав Тегеран про наслідки "розширення конфлікту".

США заперечують заяви Ірану про те, що американські посадовці надсилали повідомлення стосовно припинення вогню в секторі Гази, де Ізраїль проводить військову операцію проти бойового угруповання ХАМАС. Про це йдеться в повідомленні речника Ради національної безпеки США в коментарі CNN.

"Ця заява є категорично неправдивою", - запевнив посадовець, відповідаючи на запитання про слова міністра закордонних справ Ірану Хосейна Аміра-Абдоллахіяна, що "за останні три дні Вашингтон надсилав Тегерану повідомлення про прагнення припинити вогонь у Газі".

Чиновник зазначив, що Сполучені Штати чітко дали зрозуміти Ірану: останній не має прагнути до розширення конфлікту, а також повідомили про наслідки, якщо Тегеран вирішить це зробити.

"Ми також чітко заявили публічно й приватно, що вимагаємо звільнення заручників, які утримуються ХАМАС. Звільнення заручників вимагатиме гуманітарної паузи у бойових діях. Будь-яка затримка в цьому процесі покладається на ХАМАС", – наголосив речник.

Коментарі Аміра-Абдоллахіяна з'явилися після того, як прем'єр-міністр Іраку Мухаммед Шіа ас-Судані здійснив візит до Тегерану в понеділок, на наступний день після зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном в Багдаді.