Росія, Євросоюз і США провели таємні переговори за кілька днів до одноденної війни в Нагірному Карабасі.


Росія справді вела деякі контакти із західними країнами щодо ситуації в Нагорному Карабасу, але не ті, про які раніше написали у ЗМІ. Про це заявив речник президента РФ Дмитро Пєсков в середу, 4 жовтня.

 

"Не зовсім так, як це описують. Там дуже багато неточностей, багато помилок у цьому матеріалі. Певні контакти щодо Карабаху були, вони справді мали місце, але це не ті переговори, про які там написано", - сказав він.

 

Раніше видання Politico повідомило, що 17 вересня в Стамбулі відбулася зустріч представників Росії, США і ЄС, метою якої було "чинити тиск" на Азербайджан, щоб він припинив свою дев’ятимісячну блокаду Лачинського коридору, який веде до Нагірного Карабаху, та дозволив конвої гуманітарної допомоги з Вірменії.

США на переговорах представляв старший радник Вашингтона з переговорів на Кавказі Луї Боно, ЄС направив свого представника в регіоні Тойво Клаара. Росія відправила на зустріч Ігоря Ховаєва, який є спецпредставником президента РФ щодо нормалізації відносин між Вірменією та Азербайджаном.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що Брюссель та Вашингтон зверталися до Москви щодо проведення зустрічі на тему Нагірного Карабаху "до початку кризи".

За її словами, Росія, США та ЄС провели на зустрічі рядовий обмін думками щодо Карабаху. "Нічого в цьому немає секретного. Це був рядовий обмін точками зору", - зазначила Захарова.