Центральна виборча комісія РФ відмовилася реєструвати ініціативну групу з висування Дунцової начебто через помилки у документах.

У Росії опозиційній журналістці Катерині Дунцовій відмовили у праві реєструвати ініціативну групу з висування у президенти Росії. Про це у суботу, 23 грудня, повідомила російська служба ВВС.

Пояснюючи таке рішення, у Центральній виборчій комісії РФ заявили, що у документах на висування Дунцової нібито виявлено 100 помилок. Серед них комісія назвала якість підписів та неправильний номер паспорта організатора збору підписів.

За словами члена ЦВК Євгена Шевченка, у заявах 20% членів ініціативної групи Дунцової є помилки, тож було вирішено відмовити їй у реєстрації.

"Катерино Сергіївно, ви молода жінка, у вас усе ще попереду. Будь-який мінус завжди можна перевести в плюс", - сказала Дунцовій голова ЦВК Елла Памфілова, оголошуючи рішення.

Дунцова заявила, що має намір у судовому порядку оскаржити сьогоднішнє рішення ЦВК.

"Сьогодні ми звернемося до Верховного суду для оскарження рішення ЦВК, оскільки рішення це не ґрунтується на законі, всі підстави для відмови наведені в законі про вибори президента Росії і жодні перелічені недоліки такими не є", - наголосила Дунцова.

Після відмови ЦВК вона заявила, що має намір балотуватись у президенти через партію Яблуко.

Однак, приблизно через годину після цієї заяви Дунцової засновник Яблука Григорій Явлинський заявив, що не йде на вибори, і що його партія на них нікого не висуває.

Дунцову називають опозиційною журналісткою та противницею війни в Україні. На її сайті йдеться про те, що "останні десять років країна рухається в неправильному напрямку: курс взятий не на розвиток, а на саморуйнування", а "військові операції" на території суміжних держав ведуть до неминучої ізоляції та деградації".

У своїх інтерв'ю вона говорила про необхідність закінчити війну в Україні, але не уточнювала, як цього можна досягти.