З початку 2023 року в Польщі створили понад 2000 українських ФОПів. На українські компанії припадає 67% усіх нових іноземних бізнесів.


У Польщі зростає кількість іноземців, які ведуть несільськогосподарську підприємницьку діяльність. Майже половина з них - з українським громадянством. Про це повідомляє tvp.pl.

 

У польському Управлінні соціального страхування ZUS, куди відраховують внески підприємства, порахували кількість іноземців, які ведуть власний бізнес у країні. Зазначається, що підприємницьку діяльність, не пов'язану із сільським господарством, ведуть уже понад 46 тисяч іноземців. Серед них майже 47% вказали українське громадянство.

 

У ZUS ведення бізнесу декларують підприємці із громадянством щонайменше 120 країн. Найактивніші - з України. 21,6 тисячі платників внесків до ZUS вказали українське громадянство. Уже кілька місяців у цій групі найбільше зростає категорія самозайнятості (ФОП). Ще рік тому українці становили третину іноземців-підприємців.

 

Другою за чисельністю групою, яка проявляє ініціативу в приватному підприємництві, є білоруси – 9034 особи, на третьому місці - підприємці із в'єтнамським громадянством (1154 заяви). Трохи менше підприємців із російським громадянством (1030) та німецьким (918).

 

У 2022 році українці створили в Польщі майже 16 тисяч одноосібних підприємств (ФОП). За перші шість місяців 2023 року додалося майже стільки само. Найбільше - у сфері будівництва, інформації та зв'язку, послуг (85% - перукарські та косметологічні послуги).

 

Зазначається, що з початку 2023 року в Польщі спостерігається створення понад 2000 українських ФОПів. На українські компанії припадає 67% усіх нових іноземних бізнесів і 10% усіх фірм, створених протягом першої половини 2023 року.