Берн в особливих випадках зможе відходити від своєї позиції нейтралітету, яка забороняє продаж зброї країнам, що воюють.

Уряд Швейцарії зможе в особливих випадках відійти від попередніх обмежень у питанні експорту військової техніки. Відповідну поправку схвалили обидві палати парламенту країни, повідомило у вівторок, 19 грудня, Swissinfo.

Як повідомляється, правоцентристська коаліція, всупереч позиції лівих партій у парламенті, схвалила поправку до закону про військові матеріали. Це означає, що до цього закону буде додано нову статтю, яка передбачає, що уряд у майбутньому може відхилятися від попередніх критеріїв ліцензування експорту військової техніки за кордон у виняткових випадках.

При цьому має бути збережений захист інтересів зовнішньої політики або політики безпеки країни.

Торік Швейцарія експортувала рекордну кількість військової техніки. Проте нині в країні продовжуються точитися дебати щодо того, як експорт зброї, особливо під час війни, відповідає нейтралітету Швейцарії та гуманітарній традиції країни, пише видання.

Як відомо, у Швейцарії діє так званий закон про військові матеріали, який забороняє постачання швейцарської зброї країнам, що воюють.